به صفحه شبکه اشیاء ایران/تهران خوش آمدید!
برای مشاهده بروزرسانی‌ها و نقشه پوشش می‌توانید به صفحه ما در وبگاه TTN با آدرس thethingsnetwork.org/c/tehran مراجعه فرمایید.
(پروژه‌ای از گروه تاراکسا | این پروژه هم‌اکنون به عنوان بخشی از فعالیت‌های R&D تاراکسا و ذیل IoT Lab لینکپ دنبال می‌شود.)

شبکه اشیاء چیست؟ (مستندات فارسی)
شبکه اشیاء (The Things Network, TTN) شبکه‌ای باز (Open)، غیرمتمرکز (Decentralized) و مبتنی بر جمع‌سپاری (Crowd-Sourcing) است که براساس تکنولوژی LoRaWAN و به منظور ارائه ارتباطات بی‌سیم کم توان (Low Power) و دور برد (Long Range)، پیاده‌سازی و ارائه شده است.
برای مشاهده برخی آموزش‌های مربوط به شبکه به زبان فارسی، به اینجا بروید. (در صورت تمایل به مشارکت در تکمیل مستندات فارسی شبکه اشیاء، با ما تماس بگیرید! همچنین در صورت مشارکت در توسعه شبکه، لطفا از طریق راه‌هایی ارتباطی معرفی‌شده اطلاع دهید تا علاوه بر اطلاع‌رسانی در وبسایت، نام مجموعه شما نیز به عنوان حامی درج گردد.)

نقشه پوشش شبکه:
برای مشاهده محل گیت‌وی‌ها و نقشه پوشش شبکه لطفا به آدرس thethingsnetwork.org/c/tehran مراجعه فرمایید.

«شبکه اشیاء» در رسانه‌ها:
نخستین شبکه اختصاصی اینترنت اشیاء در کشور راه اندازی شد (خبرگزاری مهر، ۱۱ اردیبهشت ۹۵ | لینک)
همین خبر در روزهای بعد با اندکی تغییر و تلخیص، در سایت‌ها و نشریات متعدد فارسی و انگلیسی دیگری نیز بازتاب داده شده است.

آشنایی بیشتر با شبکه اشیاء تهران/ایران: لینک فایل Presentation

ارتباط با ما: [email protected] و [email protected]
در صورت تمایل برای استفاده و یا حمایت از «شبکه اشیاء» و همچنین همکاری با کامیونیتی تهران و ایران (شامل راهنمایی‌گرفتن برای گسترش کامینیوتی و آغاز احتمالی حرکت در سایر شهرها)، لطفا از طریق ایمیل فوق یا اطلاعات این صفحه، تماس حاصل فرمایید.

حامیان «شبکه اشیاء ایران/تهران»
تاراکسا (آغازگر شبکه اشیاء در ایران) | لینکپ | مرکز نوآوری فناپ | جای شما اینجا خالی است!