تارابر (TaraBar) یک سامانه پلمپ متصل (پلمپ هوشمند، eseal) است که توسط تاراکسا و در سال ۹۴-۹۵ طراحی و تولید شده است.

عملکرد سامانه: معماری سامانه تارابر از دو بخش اصلی تشکیل شده است: یک بخش مرکزی که در فضای داخلی خودرو قرار می‌گیرد و دیگری پلمپ هوشمندی که کانتینر با آن بسته می‌شود. در نتیجه علاوه بر امکان رهگیری خودرو و دریافت برخی مشخصه‌های اصلی آن طی مسیر، در صورت باز شدن پلمپ کانتینر در هر نقطه، این مساله به همراه اطلاعات موقعیت مکانی خودرو به بخش مانیتورینگ شرکت حمل‌و نقل/گمرک ارسال می‌شود.

تارابر، پلمپ متصل

فرآیند توسعه: با توجه به ویژگی‌های مورد نیاز در این محصول که بعضا مستلزم بررسی و تست تازه‌ترین فناوری‌های ارتباطی بود، در ابتدا فاز تحقیق و توسعه آن توسط کارشناسان گروه انجام گرفت و با نهایی‌شدن فناوری‌های مناسب برای بکارگیری، نسخه اولیه آن (شامل ویژگی‌های کلیدی مد نظر) توسط تاراکسا طراحی، تولید و تست شد. هم‌اکنون و پس از بکارگیری این سامانه در مسافت‌های طولانی و شرایط آب‌و‌هوایی مختلف، تارابر توانسته است در میدان، عملکرد موفقی از خود به نمایش بگذارد.

تارابر Tarabar پلمپ هوشمند eseal

نمایی از برخی تست‌های میدانی در فرآیند R&D طراحی سامانه

تارابر برای چه کسانی مفید خواهد بود؟ این محصول پایه‌ای برای ارایه خدمات هوشمندسازی ناوگان و Fleet Management است و از این رو می‌تواند در شرکت‌های مختلف حمل‌و‌نقل و باربری بکارگرفته شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سامانه تارابر و دریافت جزئیات فنی و کاتالوگ‌های محصول، لطفا با ما تماس حاصل فرمایید.

جهت آشنایی با سایر فعالیت‌های تاراکسا، به صفحه فعالیت‌ها و پروژه‌ها مراجعه فرمایید.