حضور در دو رویداد بین‌المللی GITEX و ICANN

طی روزهای اخیر، گروه تاراکسا در دو رویداد بین‌المللی حضور یافت.

نخستین رویداد، نمایشگاه جیتکس ۲۰۱۷ در دبی بود. با توجه به انتخاب استارتاپ لینکپ (از گروه تاراکسا) به عنوان یکی از استارتاپ‌های برتر الکامپ ۹۶، این مجموعه به عنوان تنها استارتاپ ایرانی در حوزه IoT، با حمایت نظام صنفی رایانه‌ای در جیتکس ۲۰۱۷ حضور یافت. هفته فناوری و نمایشگاه جیتکس که بزرگ‌ترین رویداد فناوری منطقه است، امسال از ۱۶ تا ۲۰ مهرماه در مرکز تجارت جهانی دبی برگزار شد. متن کامل خبر مربوطه را از اینجا بخوانید.

جیتکس-دبی

 

رویداد دوم، نشست ICANN بود که شصتمین دوره آن در ابوظبی امارات برگزار می‌شد. علی رحمان‌پور، هم‌بنیان‌گذار تاراکسا که به عنوان یکی از شرکت‌کنندگان طرح Next Generation آیکن در نشست این سازمان حضور یافته است، دوشنبه ارایه خود را با عنوان “The Need to Protect Internet Values in the IoT Era” انجام داد. در این ارایه پس از مروری بر جایگاه اینترنت اشیاء در سال‌های آتی، به چرایی اهمیت بیشتر پاسداری از ارزش‌های پایه‌ای اینترنت و برابری در آن، به ویژه با ورود اینترنت به همه شئون زندگی در عصر IoT پرداخته شد. اسلایدهای ارایه‌شده را می‌توانید از اینجا دانلود کنید.

ICANN در کنار ISOC، یکی از موسسات کلیدی در زمینه مدیریت اینترنت است. جهت آشنایی بیشتر با ICANN می‌توانید از اینجا به صفحه ویکی‌پدیای این سازمان مراجعه کنید.

آیکن

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *