For English please go to https://taraxa.ir/en

آشنایی با تاراکسا و ماموریت آن

­­­­گروه تاراکسا در اواسط سال ۱۳۹۳ و توسط جمعی از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و صنعت ایران بنیان گذاشته شد. زمینه کلی فعالیت گروه عبارت است از: «توسعه، یکپارچه‌سازی، ارایه راهکار و مدیریت پروژه‌های مهندسی، در زمینه خدمات نوآورانه ارتباطی و حوزه‌های همگرای ارتباطات و فناوری اطلاعات».

برخی جنبه‌های کلیدی و متمایزکننده تاراکسا عبارتند از: تمرکز بر ارایه راهکارهای نوین و خلاقانه (Innovative) و توجه به سفارشی و بومی‌سازی (Customization) در این زمینه، توانمندی لحاظ‌کردن همزمان چالش‌های فنی و تجاری، در کنار مسایل مرتبط با امنیت و پایداری و در نتیجه رفع چالش‌هایی که ریسک ارایه‌دهندگان خدمات و مشتریان نهایی را در بکارگیری راهکارهای نوین افزایش می‌دهند. همچنین به منظور طی این مسیر، همکاری و مشارکت با مجموعه‌های تجاری، جوامع آزاد (کامینیوتی‌ها) و دانشگاه‌ها یکی از راهبردهای اصلی تاراکسا است.

چشم‌انداز بلندمدت تاراکسا، تبدیل‌شدن به مجموعه‌ای برتر در زمینه ارایه راهکارهای نوآورانه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح منطقه و یکی از مجموعه‌های پیشرو در جهان است. همچنین کمک به رشد و توسعه کشور و در ابعادی وسیع‌تر جامعه جهانی، از طریق بومی‌کردن دانش و فناوری‌های روز در حوزه فاوا و پیش‌بردن دائمی مرزهای این دو از جمله اهداف بلندمدت گروه می‌باشد.

با توجه به نوع ارزش‌ها و اهداف بیان شده، توجه به جنبه‌های اخلاقی و انسانی فناوری‌های نوین نیز در کنار فعالیتهای علمی و فنی از جمله دغدغه‌های مهم در تاراکسا است.

ماموریت کنونی و فعالیت‌های جاری

هم‌اکنون و نظر به ماموریت جاری تعریف شده در تاراکسا با عنوان «هوشمندتر کردن دنیا، با اتصال اشیاء به زندگی!»، تمرکز ما بر روی توسعه سامانه‌های هوشمند و IoT (اینترنت اشیاء/چیزها)، بسترسازی و ارایه راهکار برای هوشمندسازی مجموعه‌های مختلف است. در همین راستا و به عنوان یکی از مجموعه‌های پیشرو در منطقه و جهان، تاراکسا راهکارها و محصولات متنوعی ارایه کرده که بخشی از آن‌ها در بخش پروژه‌ها و فعالیت‌های گروه بازتاب داده شده است.

همچنین یکی از فعالیت‌های کلیدی تاراکسا در این زمینه، پایه‌گذاری لینکپ (Linkap) است. لینکپ به کسب‌و‌کارها، سازمان‌ها و مردم کمک می‌کند تا با استفاده از فناوری‌های «به‌روز»، «امن» و «مقرون‌به‌صرفه»، دنیایشان را هوشمندتر کنند. برای آشنایی بیشتر با لینکپ می‌توانید به وبسایت آن مراجعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تاراکسا، پروژه‌ها و تجربه‌های پیشین و موضوعات دیگری که لازم می‌دانید، می‌توانید از اینجا با ما ارتباط برقرار فرمایید.

صفحات مرتبط:

اطلاعات پروژه‌ها و فعالیت‌های گروه